Atrakcje Zakopane i okolice

Baseny Termalne

Po długich górskich wycieczkach i dużym wysiłku włożonym w chodzenie niektórzy mają ochotę na odrobinę (albo całkiem sporą dawkę) relaksu. Taką formę odpoczynku, relaksu, czy też rozrywki można znaleźć w parku wodnym w Zakopanem, w którym znajdują się dwa kryte baseny, jeden z torami pływackimi, a drugi przeznaczony do celów rekreacyjnych, w którym znajdują się różnego rodzaju masaże, gejzery, bicze i kaskady wodne oraz zjeżdżalnie. Dobrym pomysłem na spędzanie czasu w taki sposób są też termy i baseny termalne. Termy znajdują w miejscowości Chochołów , Bukowinie, Szaflarach oraz Białce Tatrzańskiej.

Termy Chochołowskie

Chochołowskie Termy są największym kompleksem termalnym na Podhalu. Niebywała przestrzeń pozwala na wypoczynek w komfortowych warunkach, niezależnie od liczby osób w obiekcie. Mnogość atrakcji, duże baseny zewnętrzne, przylegające do nich połacie plaż oraz szum pobliskiej rzeki Dunajec, dodajmy do tego jeszcze atrakcje dla dzieci i rysuje się przed nami perspektywa nie lada zabawy.Łączna powierzchnia lustra wody to niemal 3000 m2. Głębokość basenów termalnych mieści się w przedziale 1 – 1,2 m.

Więcej informacji na stronie:
www.chocholowskietermy.pl

Termy Bania

Terma Bania to jeden z najnowocześniejszych, a jedyny w swoim rodzaju kompleks basenów termalnych na Podhalu. Łączy zalety parku wodnego z odprężeniem w basenach termalnych. … Woda we wszystkich basenach zewnętrznych i wewnętrznych pochodzi z głębokości 2500 metrów, a jej temperatura po wydobyciu osiąga 72°C.

Więcej informacji na stronie:

https://www.termabania.pl/

Termy Gorący Potok

Termy Gorący Potok to kompleks basenów wypełnionych podziemną wodą termalną. Należy raczej zapomnieć o pływaniu sportowym, za to możliwości relaksu jest cała masa.

Kilkanaście niecek oferuje różnorodne atrakcje – gejzery, zjeżdżalnie, fontanny, wodospady, silne i delikatne wodne masaże, aqua aerobik, sprzęt do wodnych zabaw i gier… Odprężyć się, czy też przyjemnie odpłynąć, pozwalają wanny jacuzzi, sauny suche i parowe, kąpiele borowinowe oraz zabiegi SPA wykonywane przez specjalistów.

Więcej informacji na stronie:

https://www.goracypotok.pl/

Skocznia Narciarska Wielka Krokiew

Ważnym punktem wycieczki będzie z pewnością skocznia Wielka Krokiew, która zalicza się do niezwykle ciekawych miejsc w Zakopanem. Jest to obowiązkowy element zwłaszcza dla fanów skoków. Obiekt ten można oglądać, nie tylko patrząc na niego z dołu, ale też podziwiać go z perspektywy skoczków wjeżdżając i zjeżdżając kolejką.

więcej informacji na stronie:

https://zakopane.cos.pl/

Kolejka Na Kasprowy Wierch

Kolejka na Kasprowy Wierch to jedyna w Polsce wysokogórska kolej linowa. 

Podróż nią obfituje we wspaniałe widoki i dostarcza niezapomnianych wrażeń. Górna stacja kolejki jest położona na wysokości 1959 m n.p.m (zaledwie 26 metrów poniżej wierzchołka Kasprowego Wierchu) i wraz z Obserwatorium Meteorologicznym stanowi parę najwyżej położonych budynków w Polsce.

Na szczycie Kasprowego możemy podziwiać zapierające dech w piersiach górskie widoki. Wyjeżdżając na wierzchołek możemy rozpocząć piesze wycieczki: na Halę Gąsienicową, granią na wschód przez Beskid, Skrajną i Pośrednią Turnię na Świnicę, a na zachód – na Czerwone Wierchy. W zimie Kasprowy Wierch stwarza możliwości do uprawiania narciarstwa i snowboardu. Oprócz kolei linowej do dyspozycji narciarzy są dwie koleje krzesełkowe w kotle Gąsienicowym i Goryczkowym. Świetnie przygotowane trasy narciarskie oraz bliskość gór przyciąga tu rzesze miłośników białego szaleństwa. Dla narciarzy PKL w rejonie Kasprowego Wierchu przygotowuje łącznie 14 km tras narciarskich na naturalnym śniegu. Trasy w rejonie Kasprowego Wierchu posiadają homologacje FIS do rozgrywania zawodów.

więcej informacji na stronie:

https://www.pkl.pl/kasprowy-wierch/kasprowy.html